Netikette blant klubbens medlemmer

imagesNorsk Boxerklubbs hovedstyre oppfordrer alle våre medlemmer om å følge regler for god nettikette når de diskuterer boxer på nett, både i diskusjonsforum og på Facebook.

Dette innebærer å utvise vanlig folkeskikk og høflighet i sine kommentarer på siden vår.

Følg det velbrukte rådet om å "ta ballen, ikke mannen". Ikke trekk inn personlige forhold, særlig ikke om din meningsmotstander, hold deg for god til å komme med nedsettende kommentarer eller karakteristikker.

Unngå å bruke navn med mindre du svarer direkte på vedkommendes kommentarer, eller vedkommende er med i debatten. I så fall bør du sørge for at vedkommende blir "tagget" slik at han/hun får melding om svaret ditt og kan svare tilbake.

Legg vekt på å opptre saklig, og sjekk gjerne én gang ekstra om det du har tenkt å poste faktisk stemmer.

Les gjerne NKK's Webpolicy