Championatkrus
Norsk boxerklubbs premie til norsk og internasjonal champion.
Tildeles eier av boxer som oppnår norsk og internasjonalt championat i eksteriør, lydighet eller bruks. Eier må være medlem av NBK og bosatt i Norge.
Oppdretter av boxer som oppnår championattittel får, etter gitte kriterier, "Lambos pokal".
I listen under står eiers navn i parentes.
Vi vil sette stor pris på å få tilbakemelding om feil og/eller mangler på post@norskboxerklubb.no
2022
N UCH Atroto Malbec (Kristin Willumsen)
N DK UCH Nordic Workinf Aragorn (Kristin Pedersen)
N UCH G & T-Hjertebo's Teeny Weeny Tomine – (Hege Charlotte Dahlberg)
SE UCH Engelaiz Hazel (Elisabeth Stranddal)
N DK UCH NV-22 G & T-Hjertebo's Stargazing Pilar (Trine Larsen og Gry-Tone Hjertås)
N UCH Rexob Honey Queen (Jorunn Are Selland)
SK UCH Engelaiz Joyride (Kristin Steinmoen Halle)
N UCH MossBox Ain`t She Sweet (Brita Aulie)
N DK UCH Kronion`s Nikita (Kersti Winger)
N DK UCH Rexob Sea Queen (Andrine Langåker)
DK UCH Kronion's Kratos Your Felix(Trygve Herman Helgesen)
N UCH Kronion`s Ninja (Hege Sterud og Aleksander Nymo)
N UCH Engelaiz Joyride (Kristin Steinmoen Halle)
2021
DK Vet. CH KBHVV-21- Bozzz von Ellinghaus (Harald Underberg Lie)
N UCH Kronion's Kratos Your Felix(Trygve Herman Helgesen)
N UCH De La Pi's Ctiliga Cicero (Gunn Willumsen)
N UCH Crobox Bluebell (Monica Aanesen)
N UCH MossBox Amazing Grace (Liselotte R. Bjørkgård og Erik Rognlie)
2020
N DK UCH Kronion's Jane Austin - (Gry-Tone Hjertås, Trine Larsen)
N UCH Rexob Prince Charming - (Henriette Rafoss Refseth)
N RL CH Venceremos Arco Erato - (Ine Furulund)
2019
N DK UCH Hearts of Hope's Thunderbird '55 ( Tone Ravn)
N DK UCH Portofino Nostrum (Susanne F. Lund-Jensen Fórverter: Harald Underbrerg Lie og Kristin Pedersen)
EST UCH SE V-19 DKV-19 Napmary's Incredible Dream (Ruta Lisinskiene, Raimundas Lisinskas)
C.I.E. UCH Kronion's Dixi Darling (Kersti Winger)
DK UCH Nils av Boxerhuset (Tone Robertsen)
DK UCH Bricilla's Brace Height (Cecilia Victoria Sundberg)
N VCH Bricilla's Brace Height (Cecilia Victoria Sundberg)
N VCH Engelaiz Valpolicella (Kristin Halle)
N UCH Birkeboxer Quince ( Ingeborg Carlsson, Jørn Brynildsen )
N UCH Nils av Boxerhuset (Tone Robertsen )
PL UCH Portofino Nostrum (Susanne F. Lund-Jensen /Harald Underbrerg Lie og Kristin Pedersen)
2018
N UCH RLI Bricilla's Brace Height (Cecilia Victoria Sundberg)
Bestått kravene for: helse, antall Cert, BH, IPO1 Körung B - Deutscher Champion (Klubsieger) Bozzz von Ellinghaus (Harald Underberg Lie)
N UCH Twinbox Wreck It Ralph (Liselotte R. Bjørkgård og Erik Rognlie )
N UCH G & T-hjertebo's Orlanda:(Eirin Elisabeth Johansen)
N DK LV UCH Napmary's Incredible Dream (Ruta Lisinskiene, Raimundas Lisinskas)
N UCH Kronion's Eros (Anne Nilsen)
C.I.B. DK UCH Urban Legend's Hooked On A Feeling (Hege Sterud og Aleksander Nymo)
N UCH Boxertrollets Destiny (Trude Husvik Lysen )
N UCH G & T-hjertebo's Pepper (Trine Larsen og Gry-Tone Hjertås)
N UCH Miller Av Boxerhuset (Eli-Mette Megard Eikrem)
C.I.E DK UCH NORDIC UCH Sandro ( Tommy Hansen)
C.I.E.DK UCH Handler's Pralin (Cecilia Victoria Sundberg)
N UCH X - Factor Av Miraculix (Nina Marie Granlund og Pål Sjøkvist)
N UCH Birkeboxer Othello (Wenche Bjørkås)
N UCH Boxers Bonito Rocky (Nina Farevåg og Morgan Bekke)
2017
N UCH Horseboxer Scott (Kristin Rosøy )
N VCH Boxerknock Dressed To Kill (Tone Nordberg )
N UCH Hotbox Outstanding Khaleesi (Linn Renate Sønsterud )
N UCH Hotbox One Hot Sweetheart ( Monica Cecilie og Jan Vidar Bakker)
N UCH Boxertrollets Diablo (Nina Frafjord Søvdsnes )
SK UCH NORDIC UCH Bozzz von Ellinghaus (Harald Underberg Lie)
N UCH Urban Legend's Handsome Duke (Therese Karlsen og Lars Erik Bye)
N UCH Team Norbox Enja (Sissel og Ottar Bjørnli)
2016
N UCH Cum Laude V Rusticana (Helge Fjeld)
N UCH Birkeboxer Luci (Line B Stålesen, Einar Stålesen
N UCH Boxerdalen's Quality Design Again (Anders Svensson, Marianne Krüger)
N UCH Bexmas Julia (Bente Dille Røen)
N UCH Boxwalk Cream of the Crop (Kristine Willumsen)
N UCH Boxwalk Ciss Me Cute And Cuddly (Karoline Rosøy Tømmerbakk, Christian Olsen)
N UCH Kronion's Bacchus (Kersti Winger)
N UCH Felix (Siv Anita Wigen)
N UCH Meller Av Boxerhuset (Monica Vassbotn)
N UCH Mokka Av Boxerhuset (Linda Acay)
N UCH Urban Legend's Hooked On A Feeling (Hege C. Sterud, Aleksander Nymo)
N UCH Elkasu Quandro (Nina Marie Granlund, Pål Sjøkvist)
N UCH Saiko Av Miraculix (Anne Lovise Dirdal)
N UCH Almera's Yaromir (Line B. Stålesen)
N VCH Handler's Pralin (Cecilia Victoria Sundberg)
2015
N UCH Jedna Na Milion Zar (Line B. Stålesen)
N UCH Sandro (Tommy Hansen)
N UCH Perlybox's Endeless Possibilites (Aud Perly Undheim)
N UCH Rexob Diamond King (Lea Maria Andvik)
N UCH Boxerknock C'est La Vié (Cecilie Strømstad)
N UCH Hotbox Nice Mr Robin (Tore Halvorsen)
2014
N UCH Handler's Pralin (Cecilia Victoria Sundberg)
N UCH Engelaiz Valpolicella (Kristin Halle)
N UCH Holliwood's Star De Casa Vernice (Monika Detemple Brodal)
N UCH Kvadratens Sebastian (Nina Farevåg)
N UCH Ranida's Gipsy Girl (Hanne Rørvik)
N UCH Bexmas Luther (Bente Dille Røen)
N UCH Teverica's All Around (Cristine E. Jenssen, Haagen Ingebrigsten)
N UCH Rognerud's Sandro (Mikkel Govenius)
N UCH Venceremos Arwen (Anne S. Monsøy, Malene S. Monsøy)
N UCH Kronion's Santiago (Kersti Winger, Hilde Hammerstad)
N UCH Kronion's X-mas My King (Trygve Hermann Helgesen)
N UCH Perlybox' Clear Winner (Per Christer Andersen)
N UCH Roamaro Chocoholic (Kristine Willumsen)
N UCH Bozzz Von Ellinghaus (Gert Popp, Harald Underberg Lie)
N UCH Elkasu Magic Flute (Anne Merete Brekke Amble)
N UCH Impressive's Betty Boop (Gunvor og Knut Persen)
N UCH Perlybox's Crown Jewel (Unni Finnanger Åmodt)
N UCH LaBoxro's Cent Pr Cent (Torunnd Myhr og Tommy Olsson)
2013
N UCH Flashmans Jennifer (Per Olav Theodorsen)
N UCH Casimiro Optima Grata (Kjell Tidemann)
N UCH Ranida's Hold On Be Strong (Randi og Jarle Hamlot)
N UCH Urban Legend's Arctic Future (Kristin Rosøy)
N UCH Lupin's Oskar Milla Sønn (Inger-Bodil Olausen)
N UCH Perlybox's Cover Girl (Liv Bente Vatland)
N UCH Torro Van Rusticana (Dag Glemminge)
N UCH Absolute Despot Z Ringu (Lise B. Lein)
N UCH Rexob Zuperstar (Solveig Sandgren)
N UCH Hotbox Mystery To Urban Legend (Stine Kristiansen)
N UCH Bexmas Juni (Randi Naavik)
N UCH Perlybox`s Centre Of Attention (Kent Arve Olsen)
N UCH Perlybox`s Celestial Star (Aud Perly Undheim)
N UCH Holly The Fifth Element (Bjarne Hangård)
INT UCH Hotbox Jelly Bean (Tore Halvorsen)
N UCH Bluefly's Elias (Ragnhild Rustad og André Raknerud)
N UCH Aragon De Hispabox (Erica Linke, Kåre Olsen, Stine Kristiansen)
N UCH Rexob Zulu Witch (Elin Nyberg)
N UCH Ranida's Glacier Of The North (Steinar Søvik og Helene Berg)
2012
N UCH Cavajes Preludium (Knut Andersen)
N UCH Ciara Queen (Merete Moen)
N UCH Fear Play's Hot News To Lupins (Inger-Bodil Olausen)
N UCH Hotbox Jelly Bean (Tore Halvorsen)
N UCH Kronion's Amadeus (Birgit Neuendorff)
N UCH Leopold av Boxerhuset (Linda Acay)
N UCH Libelle av Boxerhuset (Linda Acay)
N UCH Pollux Canine Boxer Celeste (Bjarne Hangård og Jorunn Jørgensen)
N UCH Ranida's After Midnight (Randi og Jarle Hamlot)
N UCH Ranida's Hold On Be Strong (Randi og Jarle Hamlot)
N ACH Rexob White Water Lily (Sasha Andersen)
NORD UCH Tevericas No Apology (Erica Linke)
N UCH Teverica's X Factor (Karianne Berger)
N UCH Urban Legend's Ancient Sorcerer (Anette S. Monsøy)
N UCH Watwald Carla (Knut Brodal og Monica Detemple)
N UCH Kvadratens Rasmus (Marit Irene Aanestad)
2011
N UCH Teverica's Undercover Agent (Bent L. og Atle Roa)
N UCH Vekters Joy (Sow og Terje Wikstrøm)
N UCH Boxerdalen's Suits Me Perfect (Vigdis Klungervik)
N UCH Boxerknock Airs And Graces (Kjersti Ørgersen Hartman)
N UCH Teverica's Ps I'll Be Back (Erik Rognlie og Liselotte Bjørkgård)
N UCH Perlybox's Belle Of The Ball (Aud Perly Undheim)
N UCH Rexob Yesterday's Tomorrow (Kjetil Løland)
N UCH Rexob You Got It (Tore Halvorsen)
2010
N UCH Teverica's Oops I Did It Again (Erica Linke, Øyvin Selnes)
N UCH Martine V D Hundestaffel Nord (Reidun Grätz)
N UCH Perlybox's Affair With Rexob (Aud Perly Undheim)
N UCH Flashman's Magnum (Ivar Kristiansen)
N UCH Flashman's Gerdt (Linda Aasen)
N UCH Fear Play's Chezz Mate (Roald Eikeskog)
N UCH Boxy King Av Hasseldalen (Trygve Helgesen)
N UCH Nathan Optima Grata (Kjell Tidemann)
N UCH Hausse Wiktoria (Ove Nilsen)
N UCH Marzonara Irakli (Ove Nilsen)
N UCH Geronimo Del Ducato Di Parma (Øystein Eikeseth)
2009
N UCH Bexmas Darwin (Nina Johansen)
N UCH Birkeboxer Benito (Line B. Stålesen)
N UCH JWW-08 NORDV-08 SV-09 Cavajes Operah (Øystein Eikeseth)
INT UCH N UCH S UCH BH SL1 Engelaiz Look Twice (Bjørg Abelsen)
N UCH Golden Delicious Av Hasseldalen (Anita Tufteland)
N UCH Human Boxers Femme Fatale (Kersti Winger)
N UCH Kvadratens Opus (Reidun Grätz & Per Frey)
N UCH NORDJV-07 Pibox Wrathchild (Herman Bunes)
N UCH Rexob Unique Sweetheart (Monica C. Bakker)
N UCH Rexob Wise Choice (Anne Norheim)
N UCH Teverica's King Of Spades (Randi & Jarle Hamlot)
INT UCH N UCH KBHV-09 Teverica's No Apology (Erica Linke)
2008
N UCH Bexmas Donna (Bente og Magne Røen)
N UCH Bexmas Draco (Therese Johansen og Geir Ole Berdahl)
N UCH Bexmas Extra (Miriam Jensen Bekkeli)
N UCH Boxerdalen's Golden Giant (Kersti Winger)
N UCH Boxerdalen's Touch By An Angel (Brit Andersen)
N UCH Elkasu Indigo Queen (Else Fagerlid og Majken Bjorheim)
N UCH Hasseldalens Elisabeth Til Lacoste (Anne-Lise og Karl Holmen)
N UCH Kvadraten's Lasso (Ellen Høgenes)
N UCH Pollux Canine Boxer Aroso (Bjarne Hangård og Jorunn Jørgensen)
N UCH Rexob Victory For Fearplay (Tore og Cathrine Årsvoll)
INT UCH N DK UCH Rognerud's Ingar (Monika Detemple)
N UCH Teverica's No Apology (Erica Linke)
N UCH Wunderboxer Trojan (Ingvild Eikrem)
2007
N UCH Bogerudmyra's Una (Tove og Roger Åsvall)
N UCH Boxerdalen's Hero of Magic (Leif og Wenche Seterlien)
N UCH Boxerdalen's Jewel of Magic (Lena og Christer Eriksson)
N UCH Boxerdalen's Just Did It Again (Lena og Christer Eriksson)
N UCH Determin's Moonlight Shadow (Dag Glemminge)
N UCH Evalesco Brutus (Bente Borsheim)
N UCH Grace von Ellinghaus (Gunvor og Knut Persen)
N UCH Nero Nordic Keep Me In Mind (Ann Synnøve Abeland)
N UCH Proffboxer'n Berita Fearplay (Cathrine og Tore Årsvoll)
N UCH Ranida's Asking For Attention (Sissel Bjørnli)
N UCH Rexob Rose Island (Kristin Rosøy)
2006
N UCH Black Indian's Easy Tiger (Marian Hansen)
N UCH Boxerdalen's Great Norway Queen (Lena Eriksson)
N UCH Cæsar (Anne Mette Laksøyen og Stig Vaslag)
N UCH Dahlina's Jolly-Roger (Kersti Winger)
N UCH Elkasu High And Mighty (Christian og Merethe Hjelmås)
N UCH Engelaiz Look Twice (Bjørg Abelsen)
N UCH Evalesco Bendik (Torkel Wold)
N UCH Head On's Sugarbabe (Eva og Arne Haugen)
N UCH Kvadratens Kato (Kjell Tidemann og Ann Kristin Gerhardsen)
N UCH Kvadratens Klara (Reidun Grätz og Per Frey)
N UCH Pibox Queen Of Norway (Herman Bunes og Camilla Svensson)
N UCH Ranida's Always On The Top (Oddvar og Mari Mathiassen)
N UCH KORAD Rexob Rock Star (Helge Fjeld)
N UCH Rognerud's Marchello (Knut Brodal og Monica Detemple)
N UCH Rognerud's Quinzie (Bjarne Hangård)
N UCH Teverica's It's Your Choice (Erica Linke og Øyvind Selnes)
2005
N UCH Boxerhaven's Decima (Bente og Magne Røen)
N UCH Boxerhaven's Drabant (Jorun Are Selland)
N UCH Boxerhaven's Franz (Aina Pettersen)
N UCH Cavajes Kong Odin (Victor Hugo Petersen)
N UCH Dahlina's Laguna (Anne-Mari Hammertrø)
N UCH Faber Dei Carpasi (Knut Andersen/Kim R Sandnes)
N UCH Woodstock V Alkaios (Monica Detemple Brodal)
2004
N UCH Boxerdalen's Hot'n SophisticatedI (Lena Eriksson)
N UCH Boxerdalen's Just An Ace (Lena Eriksson)
N UCH Elkasu Easy To Love (Else Sundvor Fagerlid)
N UCH Lacoste's Carmen Collected (Yngvil Randa Watson)
N UCH Rexob Nordic Heatwave (Tor K Larsen)
N UCH Rexob Oro (Gro Fløysvik) N UCH Rognerud's Karlos (Gunvor Persen)
N UCH Rognerud's Lorenzo (Per Olav Theodorsen)
N UCH Rexob Looking Special (Kristin Rosøy)