Meny

NBK-utstillinger og dommere

Vedtak på Norsk Boxerklubbs årsmøte 2. april 2016:
Norsk Boxerklubb avvikler dagens rulleringsordning og føringer for dommervalg. Klubben går dermed tilbake til at klubbens utstillingsarrangører stilles fritt til å velge dommere til sine utstillinger.
Det prioriteres dommere fra FCI land, eventuelt gå ut fra ATIBOX listen.

Lokalavdelinger/kontaktområder som arrangerer utstillinger sender dommerønsker inn til Utstillingsrådet - utstillingsradet@norskboxerklubb.no, på nærmere gitt dato hvert år
 

Årets utstillingsboxer 2018:
N UCH Vekters Mistery Woman. Eier og oppdretter: Gunvor og Knut Persen

Vekters Mistery Woman 090618


DOMMERE PÅ UTSTILLINGER I 2020 - 2024
  

År 
Utstilling

2020

2021

2022

2023

2024

Oslo og Akershus

Desnie Pye,
England
08.02.2020
Drammen Hundepark

 
 

 
 

Hovedstyret

 

Paola Micara Watten, Italia
09.02.2020
Drammen Hundepark

 


 


 

 

Hordaland


 

 

 

 

 

Årsvinner

Denise Mastaglio, England
06.06.2020
Oslo-området

 

 


 


 

Nordland,
Troms eller
Finnmark

 


 


 

Trøndelag

Trond Are Karlsen, Norge
27.06.2020
Trondheim

 

 

 

 

Østfold

Beatrice Stocchi,
Italia
25.07.2020
Fredrikstad

 

 

 

 

Agder

Ralf Brinkmann,
Tyskland
08.08.2020
Kristiansand

 

 

 



Telemark

Janelle W Robbins,
England/ Australia
22.08.2020
Skien

 

 

 



 

Vestfold

Pascal Trifilieff,
Frankrike
05.09.2020
Horten

 

 

 


 



 

DOMMERE PÅ UTSTILLINGER I 2015 - 2019

 

År 
Utstilling

2015

2016

2017
oppheving av rulleringsordning

2018

2019

Vinter-
utstilling
 

Skandinavisk Annemarie Mæland,
Sverige
 

 

 

 

 

Oslo og Akershus

 

 

Tommy Dalhström, Tyskland
11.02.2017
Drammen
 

Karl-Erik Johansson, Sverige
10.02.2018
Drammens-området
 

Mojca Tkalec, Slovenia
09.02.2019
DrammenHundepark, 
Solbergelva

Hovedstyret

 

 

Linda Näslund,
Sverige
12.02.2017
Drammen
 

Claire Kay, Storbritannia
11.02.2018
Drammens-området
 

Rolf Pedersen,
Norge
10.02.2019
DrammenHundepark, Solbergelva

Hordaland

Kontinental
Paola Watten, Italia
 

Kontinental 
Anna Bogucka,
Polen
16.04.2016

Ingrid Andersson,
Sverige
23.04.2017
Bergen

 

 

Årsvinner

Kontinental
Ralf Brinkman, Tyskland
 

Engelsk
Tim Hutchings,
Storbritania
05.06.2016

Monique Hodgkinson
Sør-Afrika
11.06.2017
Antrozoologisenteret, Ås

Vesna Curcic
Serbia
02.06.2018
Oslo-området
 

Torsten Lemmer,
Tyskland
02.06.2019
Oslo-området
 

Nordland,
Troms eller
Finnmark

Valgfritt
Linda Näslund, Sverige

Valgfritt
Igor Selimovic,
Kroatia 
11.06.2016

Chris Zeniou,
Kypros
03.06.2017
Bodø

Sergej Vanža, Slovakia
09.06.2018
Bodø

 

Trøndelag

Kontinental
Ilona Onstenk-Schenk, Nederland

Kontinental
Tuula Seppälä,
Finland
02.07.2016

John Cormack,
England
02.07.2017
Trondheim

 

 

Østfold

Kontinental
Piet Roosenboom, Belgia

Engelsk 
Gill Davies,
Storbritannia
21.08.2016

Andrzej Stepinski,
Polen
29.07.2017
Østfold

Alex Palain,
Spania
28.07.2018
Fredrikstad

Nils Molin,
Sverige
27.07.2019
 

Agder

 

 

Margot Egeblad,
Danmark
06.08.2017
Kristiansand

Mathias Wolf
Tyskland
4.08.2018
Kristiansand

Wenche Eikeseth,
Norge
10.08.2019

Vestfold

Skandinavisk Arne Johan Haugen,
Norge

Kontinental 
Radim Fiala,
Tsjekkia
20.08.2016

Carol Schofield,
England
26.08.2017
Horten

Maritha Östlund-Homsten,
Sverige
26.08.2018
Horten

Helen Banks,
UK
31.08.2019

 

Telemark

 

Skandinavisk
Lene Krull,
Danmark
27.08.2016

Ricardo Torre Somoes,
Brasil/Portugal
27.08.2017
Horten

Philip Greenway , UK
(Opprinnelig:
Janelle W. Robbins)
25.08.2018
Skien

Rikki Kainz-Goetz, Østerrike
24.10.2019
 

Lillestrøm ifm EDS

Kontinental
Kari Järvinen,
Finland
 

 

 

 

 

  

DOMMERE PÅ UTSTILLINGER I 2010 - 2014  

År 
Utstilling

2010

2011

2012

2013

2014

Vinter-
utstilling
 

Skandinavisk
Karl Erik Johansson, Sverige 

Kontinental
Alex Palacin,
Spania

Kontinental 
Paola Watten,
Italy

Kontinental 
Igor Mioc,
Kroatia

Engelsk
Linda Carnaby,
England
 

Årsvinner

Kontinental 
Dr. Ivana Madgziarska,
Polen

Engelsk
Margaret Wildman,
England

Kontinental 
Vanzha Sergey 
Russland

Kontinental 
Uwe Werner,
Tyskland

Skandinavisk
Knut Andersen - Hannhund
Rolf Pedersen -
Tisper 

Trøndelag

Kontinental 
Miquel Torrents, Spania

Skandinavisk
Rolf Pedersen, Norge

Engelsk
Sue Drinkwater,
England

Kontinental 
Angelika Hartmann
Tyskland

Kontinental
Juta Haranen,
Estland 

 

Østfold

Kontinental
(dommerbytte?)

Freddy Christensen, Norge

Kontinental

Tuula Seppälä,
Finland

Kontinental 
Anna Bogucka,
Polen

Engelsk
Norma Anne Knox,
England

Kontinental 

Igor Mioc,
Kroatia 

Vestfold

Skandinavisk 
Linda Näslund, Sverige

Kontinental              

Bernard Kafka,
Frankrike

Engelsk
Lis Rollings,
England

Kontinental 
Inge Gerwin,
Tyskland

Kontinental
Oliver Erat,
Østerrike

Hordaland

 

 

 

 

Kontinental
Torsten Lemmer
Bulgaria

Nordland,
Troms,
Finnmark

Valgfritt
Aase Jakobsen, Norge

Valgfritt
Kurt Nilsson,
Sverige

Valgfritt
Bodø:
Miklós Levente,
Ungarn

Tromsø:

Hassi
Assenmacher-feyel
Tyskland

Valgfritt
Anders
Tunhold-Hanssen,
Norge

Valgfritt
Eva Liljekvist Borg,
Sverige